Money S5


...vice informaci zde

ERP podnikový informační systém Money S5

V moderní společnosti nabývají informace na ceně. Ještě důležitější je ale umění všechna data správně roztřídit, zpracovat, vyhodnotit a dále využít, vše co nejrychleji. Money S5 představuje současnou technologickou špičku řešení pro střední a větší společnosti. Na pozadí jednoduchého uživatelského rozhraní funguje otevřený systém, který se za velmi rozumnou cenu přizpůsobí individuálním požadavkům zákazníka. Rychlost, výkonnost, kompatibilita a kvalita zpracování dat jsou hlavními požadavky – to vše informační systém Money S5 splňuje.

Money S5 je modulární systém, implementovaný na míru každému zákazníkovi. Otevřená struktura je vhodná k pozdějším úpravám systému, nebo k napojení na externí aplikace a stávající zákaznická řešení. Každý modul operuje se samostatným souborem dat, čímž je zvýšena stabilita systému. Při dodávce je samozřejmostí vypracování detailní předimplementační studie, která zmapuje požadavky zákazníka a navrhne seznam modulů a funkcí, které naplní všechna jeho očekávání.

Seznam všech produktů k Money S5

Srovnání a rozdíly v systému S4 a S5 naleznete na této stránceUživatelské rozhraní

Snadné a jednoduše ovladatelné rozhraní je základem při práci s kterýmkoliv programem. Money S5 není výjimkou a nabízí tak jednoduché a rychlé grafické prostředí. To je navíc doplněno o možnost definování klávesových zkratek, nezbytných pro rychlou práci účetních.

Zároveň je možné si uživatelské prostředí sysétmu přizpůsobit pomocí oblíbených položek, zobrazením detailů nebo vlastním nastavením sloupců v přehledu. Toto vše jde samožejmě nastavit pro každého uživatele zvlášť.

 • Seznamy
 • jsou základní pracovní jednotkou systému Money S5. Obsahují vždy záznamy stejného druhu (např. seznam faktur vydaných, seznam firem, seznam majetku aj.). Jejich hlavní úlohou je pořizování, opravování a mazání záznamů a zobrazení jejich přehledu uživateli. Seznam má podobu tabulky, ve které je možné volit si pořadí sloupců a definovat sloupce vlastní, vyhledávat snadno pomocí různých proměnných a filtrů (je možné aplikovat je současně), kopírovat a přebírat data atd.

 • Přístupová práva
 • jejich systém je řízen myšlenkou tzv. Rolí. Těch lze vytvořit libovolné množství a každé z nich potom definovat jiná přístupová práva, která pak už jen přiřazujete jednotlivým uživatelům. Konkrétní přístupová práva potom spočívají v přístupu k jednotlivým objektům aplikace, a to až na úroveň rozdílů mezi elementárními datovými údaji na jedné kartě.

 • Jazykové verze
 • standardně je pro práci s programem k dispozici čeština, slovenština, angličtina a němčina. Další jazykové mutace je možné dodat v rámci implementace.

 • Cizí měny
 • v systému je vždy nastavena tzv. Domácí měna. Každý doklad má uvedenu Primární cenu, která je zároveň automaticky převáděna na měnu domácí podle zadaného kurzu. Pomocí kurzovních lístků lze on-line evidovat vzájemný aktuální kurz.

 • Přebírání dokladů
 • jde vlastně o vytvoření nového dokladu z již existujícího. Lze ho využít např. při vyřízení objednávky vystavením faktury.

 • Zaokrouhlování částek
 • působy zaokrouhlení je možné dopředu zvolit a uložit. Ceny lze zaokrouhlovat např. i na tzv. „baťovské ceny” (ceny v rozmezí 0–449,99 Kč budou končit částkou XX,90 a ceny nad 500 Kč částkou XX9,00).

 • Export / import
 • kterýkoliv seznam je možné převést do XML a zpět. To využijete například při převádění dat mezi programy Money S5 a Microsoft Excel.

 • Automatické akce
 • často opakované série úkonů je možné uložit a poté jednoduše vyvolat jejich posloupnost nad libovolnými daty.

 • Historie akcí
 • Money S5 dokáže uchovávat veškeré akce provedené kterýmkoliv uživatelem a snadno je zpětně dohledá.Struktura systému

Money S5 používá moderní vícevrstvou architekturu – k jedinému serveru se mohou připojovat desítky uživatelů na lokálních klientských stanicích, vzdálených pobočkách i jinde.

Komunikace se uskutečňuje přes interní síť nebo internet, prostřednictvím vzdálené správy dat z kteréhokoliv počítače nebo i skrze GPRS a wifi z mobilního telefonu či PDA. V případě menších prodejen může být klient i server nainstalován na jediném PC.

Běžný uživatel Money S5 vidí na klientské stanici uživatelské rozhraní podobné tomu, které zná např. z balíku Microsoft Office, což slouží ke snadnější a rychlejší orientaci v programu a kratšímu zaučení.

Na serveru jsou potom uloženy databáze, které slouží k uchování účtovaných dat a veškerých informací, které Money S5 zpracovává. Systém využívá Microsoft SQL Server 2008, který je výhodný pro svoji kompatibilitu, rychlost a bezpečnost dat.