Mobile S5 / S4

Mobile S5 / S4

Mobilní klient MoneyS5/S4. Data Money, prodeje, objednávky, expedice, sklady a další v telefonu/tabletu. Existuje ve verzi pro Android.

další informace:

ke stažení: MobileS5 pro Android

Mobile S5 je řešení poskytující mobilní data ERP systému Money S5/S4 v zařízeních se systémem Android. Využití nalézá u obchodních zástupců, jimž kromě sběru objednávek, nabízí neustálý přehled o zákaznících, jejich odběrech a pohledávkách, o aktuálních cenách či stavech zásob.

Mezi další potenciální uživatele patří ambulantní prodejci prodávající z auta, kteří využijí širokou škálu vystavovaných dokladů, pracují s individuální cenovou politikou odběratelů (slevy, cenové hladiny, akce, ceníky), vedou vlastní pokladnu a tisknou na bezdrátových tiskárnách. Využití Mobile S5 nalézá i ve skladu, kde nabízí veškeré skladové operace od příjmu, expedice (vykrývání objednávek), inventury a to vše s volitelnou podporou skladových pozic. Servisní technik použije Mobile S5 pro vedení svých servisních zakázek a evidenci spotřebovaného materiálu a vykázaných servisních hodin.

Přístup k aktuálním ekonomickým datům prokazatelně zefektivní práci obchodních zástupců (statistiky ukazují na zrychlení a zvýšení četnosti obsluhy zákazníků), zjednoduší činnosti ve velkoskladech a zpříjemní život obchodním zástupcům, kteří tak nejsou vázaní na počítač, aniž by ztratili kontrolu nad svou firmou. K PDA je dnes možné připojit tiskárnu účtenek i plnohodnotných dokladů. Datové terminály dovedou využít integrované čtečky čárového kódu, poštovních klientů, dokážou pracovat s formáty MS Office a mnohdy slouží i jako telefony. Rozviňte plně potenciál vaší společnosti! S Mobile S5 vám vzdálenost nesváže ruce.

Typy uživatelů

 • Obchodní zástupce
 • Má neustále k dispozici přehled svých zákazníků a možnost kdykoliv přidat nové. Může si vyvolat informace o jejich odběrech a pohledávkách, aktuální ceníky a stav zásob. Zabezpečuje sběr objednávek. Může používat jak manažerská PDA mnoha značek, často s navigací GPS, integrovaným telefonem a poštovním klientem, tak i specializované datové terminály v nerozbitném průmyslovém obalu a se zabudovanou čtečkou čárových kódů.
 • Automobilní prodejce (prodej z auta)
 • Oproti obchodnímu zástupci navíc realizuje prodej, při kterém využívá individuální ceníky a slevy. Vede vlastní pokladnu a doklady tiskne nejčastěji na bezdrátově připojených tiskárnách. Mnohdy pracuje s odolnějším PDA s integrovanou čtečkou čárového kódu.
 • Skladník
 • Provádí veškeré skladové operace. Přijímá zboží, vystavuje převodky a připravuje expedici, může také vybavovat přijaté objednávky s jejich automatickým vykrytím v Money S5/S4. Zpracování inventur je plně podporované a jednoduché. Vždy pracuje s odolným PDA s integrovanou čtečkou čárového kódu a díky spojení se systémem může po zobrazení skladové polohy snadno vyhledat konkrétní zásoby.
 • Servisní technik
 • Vystavuje servisní listy, na kterých vykazuje svou práci a spotřebované náhradní díly, případně prodaný spotřební materiál. Systém může také evidovat dobu či rychlost jeho práce.

Mobilní informace v terénu

 • Adresář kontaktů
 • adresy, jejich editace a přidávání, pohledávky odběratelů či marketingové informace
 • Skladové karty
 • členění dle skladů a skupin v Money S5/S4, aktuální stavy zásob, rezervací a objednaných kusů na vybraných skladech. Prodejní ceny, odběratelské ceníky a cenové hladiny, nákupní ceny
 • Doklady
 • přijaté objednávky, vystavené faktury včetně dobropisů, skladové prodejky, vystavené a přijaté dodací listy. Příjemky, výdejky, převodky. Pokladní doklady, vykrývání zákaznických objednávek a tisk všech dokladů
 • Další funkce
 • inventury, evidence návštěv a aktivit, dotazníky, plán trasy na další dny, výdej vzorků a reklamních materiálů, podpora váhových čárových kódů, denní závěrka
 • Automatické aktualizace
 • v případě nové verze proběhne aktualizace klientské části systému. Pohodlná a nenáročná údržba prostřednictvím GPRS

Popis technologického řešení a napojeni na Money S5/S4

Serverová část Mobile S5, sloužící pro nastavení celého modulu, je plně integrovaná do prostředí Money S5/S4. Řešení je navržené tak, že umožňuje vysokou míru konfigurace a uživatelského přizpůsobení vzhledu i funkcí. Je možné definovat skupiny mobilních pracovníků, které sdílejí společná nastavení (např. skladník, obchodní zástupce, prodejce). Pro každou z nich je přitom možné nastavit strukturu menu v mobilním zařízení. Skladník tak může mít k dispozici vystavení příjemek, převodek a provádění inventur a obchodní zástupce zase vidí pouze své zákazníky, aktuální zásoby a dokáže vystavit objednávku. Pro každého mobilního pracovníka lze nastavit číselné řady, skupiny pro vystavované doklady, okruh adres a skladů, se kterými může pracovat.

Na klientské části Mobile S5 si uživatel může ve všech seznamech nastavit zobrazované sloupce, změnit velikost i styl písma nebo tvořit víceřádkové seznamy. Sám si tak rozhodne, které informace jsou pro něho důležité a chce je mít zvýrazněné a vždy na očích. I taková zdánlivá maličkost jako zvětšení písma se pak v každodenním provozu stane vítanou funkcí.